Gazanfer Bilge Arena bir stat dolusu insana ev sahipliği yaptı.

2016-2017 Türkiye Spor Toto Basketbol Ligi öncesi Büyükçekmece’de yeni sezona merhaba diyen Demir İnşaat Büyükçekmece, sahasında 17 maç ile Büyükçekmeceliler ve sporseverlerle buluştu.

2015-2016 sezonunu büyük bir başarı ile kapatan Demir İnşaat Büyükçekmece Basketbol bu başarısını, Spor Toto Basketbol Ligi'ndeki ilk senesinde Türkiye’yi Avrupa'da temsil etme hakkını kazanarak ispat etti.Yeni sezona kendi sahasında bir çok tecrübeli kulübün yapamadığı organizasyonlara karşın ilk yılında “ GÖL Kupası / Lake Cup” organizasyonu ile başlayan Demir İnşaat Büyükçekmece Basketbol hazırlık maçları ve yurt içi yurt dışı maçları ile sezona hazırlandı. Hazırlık amaçlı başlayan ve günümüze gelen süreçte kendi sahası olan Gazanfer Bilge Arena da 17 ulusal ve uluslar arası maç yapan Demir İnşaat Büyükçekmece Basketbol bu hafta ligin ilk yarısını yurt içinde ligde 6 galibiyet ve yurt dışında Europe Cup'ta oynadığı 12 maçta da 9 galibiyet ile kapattı.

Bu süre içinde kendi salonunda oynadığı  17 maçta maç ortalaması 1250 kişi ile 15 maçta 18.750 kişi ve Fenerbahçe maçında 3.000 Galatasaray maçında da 2.700 kişi ile  24.450 kişilik bir izleyici kapasitesine ulaştı. Adeta bir stad doluluğuna ulaşan salonumuzda maçları izlemeye gelenler Biletway üzerinden online satın alabildiği gibi Atirus AVM'de açılan BÇBasket Store’dan da maç biletlerine ulaşabiliyorlar. Maç günleri ise salonumuzun girişinde kurulan gişe ile taraftarlarlarımız bilet satın alabiliyor.

Artık tüm kulüplerin kulüp adına resmi açıklamalarını yaptıkları sosyal medya sayfaları en güvenilir ve en doğru anlık bilgileri verirken, bizlerde bu kurumsallık içinde kendi sosyal medyamız üzerinden yaptığımız haber servisleri, paylaşımları ve duyuruları ile  kısa zamanda çok takip edilen ve bilgileri alınıp medyada kullanılan bir sosyal medya ağı oluşturduk. Birçok basketbol kulübü içinde en aktif ve adeta bir haber portalı gibi anlık haberleri, fotoğrafları ve videoları taraftarlarıyla paylaşan çok güçlü bir sosyal medya gücüne sahip olan kulübümüz de ise erişim ve etkileşim de birçok kulübe göre üst seviyede.

İlk yarı boyunca desteğini esirgemeyen Başta Kulüp Başkanımız Sn. Dr. Hasan Akgün olmak üzere Kurucu Başkan Sn.Osman Yeşilgül, Sponsorumuz Demir inşaat Yönetim Kurulu Başkanı Sn.Hamit Demir'e, yönetim kurulumuza, büyük taraftarımıza ve başta baş antrenör Özhan Çıvgın olmak üzere tüm teknik kadromuza ve büyük Büyükçekmece ailesine bir kez daha teşekkür ediyoruz.

İKİNCİ YARI MESAJIMIZ :

“DAHA FAZLA TARAFTAR DAHA FAZLA DESTEK DAHA FAZLA GALİBİYET”

Yorumlar

0